Informacje

‘Rose Quartz’ i ‘Serenity’ jako kolor roku 2016 wg Pantone

Na początku grudnia Pantone ogłosiło swój wybór na kolor roku 2016. Wybór ten okazał się niemałym zaskoczeniem, ponieważ po raz pierwszy w historii kolorem roku ogłoszone zostało zestawienie dwóch kolorów.

Są to Rose Quartz, opisany przez Pantone jako “cieplejszy, wpadający w różowy” i Serenity “zimniejszy, spokojny niebieski”. Wspólnie mają reprezentować równowagę, poczucie porządku i spokój. Pantone opisała wybraną dwójkę jako “harmonijne połączenie zapraszających odcieni ucieleśniających spokój i i wewnętrznej równowagi”. Wybrane kolory są też ukłonem w kierunku równowagi płci.

pantone_wybralo_2_kolory_roku_2016_rose_quartzpantone_wybralo_2_kolory_roku_2016_serenity

Zestawienie obu można zobaczyć w kolekcji Chanel haute couture na jesień 2015. Prada i Fendi zrobili to samo na wiosnę-lato, a Roberto Cavalli użył ich dla męskiej kolekcji na wiosnę 2016. Pantone uważa, że te dwa kolory będą popularnym wyborem dla biżuterii, akcesoriów modowych i tzw ‘wereables’ (technologi ubieralnej). Spodziewajcie się również tych kolorów w makijażu, dekoracji wnętrz i grafice komputerowej.

Co to jest kolor roku Pantone?

Każdego roku od 1990 Instytut Koloru Pantone nominuje kolor roku, który pokazuje jakie barwy projektanci i klienci będą preferować w nadchodzącym  roku. W 2015 jako kolor roku wybrana została “Marsala”, którą można najlepiej opisać jako kolor wina mocno wpadający w kolor ziemisty. Eksperci kolorów Pantone, przemierzają świat w poszukiwaniu nowych trendów w kolorach, aby móc przedstawić swój wybór.

Historyczne wybory na kolor roku Pantone

Historyczne wybory na kolor roku Pantone. Od lewej 2015, 2014, 2013, 2012, 2011

Osobiście uważam że to dość ładne zestawienie, aczkolwiek to nie są do końca moje kolory. Natomiast Alicja jest zachwycona i już planuje wypad to sklepu z farbami 🙂 A jak tobie podoba się kolor roku Pantone na 2016?

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany.

Brak produktów w koszyku.