Musieliśmy wstrzymać działanie sklepu ze względu na brak czasu na jego obsługę.
Jesteśmy w trakcie przygotowań do ponownego uruchomienia. Startujemy ponownie 1 lipca o godzinie 10:00. Zapraszamy!

 • Nowoczesna aranżacja salonu

  Nowoczesny dom prosto z Australii

  Ten piękny parterowy dom powstał w australijskiej pracowni projektowej FIGR. Prawdę powiedziawszy przypadł nam szczególnie ze względu na jego lekkie ukierunkowanie w stronę stylu Mid Century Modern. W projekcie użyto bardzo neutralnej kompozycji kolorów, aczkolwiek to połączenie białego z drewnem jest ostatnio motywem bardzo popularnym w naszych domach. Zachwyciło mnie natomiast otwarcie domu na ogród. Przeszklone ściany plus ogromne wyjście, powodują, że zaciera się granica pomiędzy tym co wewnątrz a tym co na zewnątrz. Pod tekstem wybrałem produkty z naszego sklepu, m.in. poduszki dekoracyjne, które pasują do tego rodzaju aranżacji.

  Miłego oglądania 🙂

  (więcej…)

  WzoryKolory.pl
 • Styl kolonialny - tęsknota za Afryką

  Styl kolonialny czyli z tęsknoty za Afryką

  Wystrój wnętrz w stylu kolonialnym jest jak powiew Czarnego Lądu – idealny dla osób nietuzinkowych, najlepiej miłośników podróży, którzy przywożą ze sobą mnóstwo pamiątek z odległych krajów. Styl kolonialny wywodzi się od plantatorów kawy i herbaty, od brytyjskich oficerów, którzy osiedlali się w krajach afrykańskich w okresie XVII aż do XIX wieku. Meble przywiezione z Anglii uzupełniano miejscowymi wyrobami od afrykańskich rzemieślników, bibelotami z miejscowych materiałów, tworząc wnętrza o wyjątkowym charakterze. Popularność tego stylu możemy obserwować do dziś.

  (więcej…)

  WzoryKolory.pl
 • Nowoczesna aranżacja minimalistycznego mieszkania

  Oszałamiający apartament w Moskwie

  Ten piękny apartament znajdujący się w centrum Moskwy został zaprojektowany przez Aleksandrę Fedorovą. Może być wspaniałą inspiracją dla każdego, kto myśli o urządzeniu mieszkania. W głównej części apartamentu składającej się z salonu jadalni i kuchni dominują bardzo modne obecnie kolory: szary, biały oraz drewno. Kolor szary miejscami wprowadzony jest w postaci płyt marmuru, co daje świetny efekt, szczególnie w kuchni. Bardzo pomysłowo zastosowano tu połączenia faktur w postaci oczywistych gładkich ścian i podłogi, miękkiego dywanu, poduszek dekoracyjnych na sofie i dopełniającej cały efekt białej szafce w formie harmonijki. Z naszej perspektywy jedy czgo brakuje to fajne dobrze oprawione grafiki / plakaty 🙂 A zresztą co ja tu będę zanudzał. Miłego oglądania!

  (więcej…)

  WzoryKolory.pl
 • Poduszki dekoracyjne w zbliżeniu - wzory

  Najbardziej kompletny poradnik – jak wybrać poduszki ozdobne.

  Poduszki dekoracyjne to jeden z najważniejszych elementów wystroju salonu. Nie tak dawno temu napisałem artykuł, który przedstawia wszystkie ich zalety. Teraz pojawia się pytanie jak te poduszki wybrać i dobrać ze sobą. Temat wydawało by się trywialny. Kupuję ładne poduszki i kładę na sofę i gotowe. Może przez przypadek faktycznie dobrze to wyjdzie, ale co zrobić aby mieć pewność, że efekt będzie doskonały i podkreśli piękno pomieszczenia. W tym wpisie zamieszczam zestawienie sprawdzonych porad, które pozwolą Ci wybrać najlepsze poduszki do Twojego wnętrza.

  (więcej…)

  WzoryKolory.pl
 • Jadalnia - mid century modern

  Wszystko co musisz wiedzieć o stylu Mid Century Modern

  Już wielokrotnie zdarzało się, że obecnie popularne style czerpały mocno z przeszłości. Tak jest i w tym przypadku. Mid Century Modern, jak sama nazwa wskazuje, nawiązuje mocno do płowy zeszłego stulecia – od późnych lat 40-tych do 60-tych. Styl ten, wbrew pozorom, wcale nie jest taki młody. Jego początki sięgają wczesnych lat 90. Mocno na popularności zyskał między innymi dzięki głośnemu serialowi Mad Men. Mid Century Modern jest nieskompikowany, momentami wręcz ascetyczny i jest też idealnym rozwiązaniem aby nadać charakteru wnętrzom, które w ostatnich czasach są coraz bardziej do siebie podobne.

  (więcej…)

  WzoryKolory.pl
 • Certyfikaty tkanin

  Dlaczego warto zwracać uwagę na certyfikaty tkanin w produktach dekoracyjnych.

  Tkaniny odgrywają coraz większą rolę w dekoracji wnętrz. Na rynku pojawia się ich coraz więcej i wielu producentów prześciga się w wynajdywaniu coraz to ciekawszych wzorów. Nie zwracają przy tym uwagę na jakość, pochodzenie, czy certyfikaty tkanin, których używają. Niewiele osób zdaje sobie sprawę jakie ryzyko niesie ze sobą używanie tkanin bez certyfikatów. (więcej…)

  WzoryKolory.pl
 • Abstrakcyjne barwy

  Łącz kolory jak profesjonalista, dzięki tej jednej prostej zasadzie.

  Najczęstszym problemem na jaki się napotykamy się już na samym początku aranżacji wnętrza, to jakie kolory powinny się w nim znaleźć. Zawsze można zrobić wnętrze białe, albo w odcieniach szarości. Problem polega na tym, że ciężko mieć taki cały dom, bo w końcu kiedyś nam się znudzi, a ponadto jest już sporo aranżacji w takich kolorystykach i nie jest to coś co mogłoby się szczególnie wyróżniać. Zrobienie całego pokoju w jednym kolorze też nie jest porywające. Fajnie sprawdzają się dwa kolory, tylko wtedy pojawia się jeszcze większy problem, żeby jakoś je fajnie dobrać ze sobą. Jest jednak prosty sposób, który spowoduje, że z łatwością będziesz tworzyć różne zestawiania kolorystyczne we wnętrzach (i nie tylko!).

  (więcej…)

  WzoryKolory.pl
 • Targi

  Targi wnętrzarskie, sztuki użytkowej, design i handmade w 2016 roku

  Jednym z fajniejszych sposobów na odkrycie ciekawych elementów dekoracji wnętrz jest wybranie się na targi o tej tematyce. Mogą być to targi wyposażenia wnętrz, ale też targi mebli, targi sztuki użytkowej, targi designu, czy targi handmade. Można też spotkać całkiem sporo stoisk o tej tematyce na targach budowlanych, których jest w Polsce całkiem sporo. Poniżej znajdziesz listę targów w całości lub częściowo poświęconych dekoracji domu. (więcej…)

  WzoryKolory.pl
 • Puchate poduszki

  Krótka porada: Niezawodna metoda na puchate poduszki

  Jeśli Twoje poduszki po pewnym czasie straciły na swojej objętość i nie są tak puchate jak byś sobie tego życzył, to jest pewna metoda, która pozwoli Ci stosunkowo łatwo przywrócić je do początkowej formy. Metoda ta dotyczy poduszek z wypełnieniem silikonowym.

  (więcej…)

  WzoryKolory.pl
 • Kolory roku 2016 - pantone

  ‚Rose Quartz’ i ‚Serenity’ jako kolor roku 2016 wg Pantone

  Na początku grudnia Pantone ogłosiło swój wybór na kolor roku 2016. Wybór ten okazał się niemałym zaskoczeniem, ponieważ po raz pierwszy w historii kolorem roku ogłoszone zostało zestawienie dwóch kolorów. (więcej…)

  WzoryKolory.pl